8 najgorętszych trendów,
których nie możesz przegapić w roku 2018
25-26 października | Warszawa | Airport Hotel Okęcie
1. Cyfrowa rewolucja w nieruchomościach komercyjnych. Focuse on PropTech
2. Inteligentny Facility Management
3. Construction and development w cyfrowej rewolucji
4. Technologie biurowe i innowacje w zarządzaniu przestrzenią
5. Technologie w centrach handlowych- jak będzie wyglądał handel przyszłości?
6. Komfort termiczny i świetlny w obiektach komercyjnych
7. Czystość i bezpieczeństwo obiektu w cyfrowym świecie
8. Internet of Things w ujęciu globalnym
Facility Management, wartości i technologie - trójkąt przyszłości
Krzysztof Kogut - Real Estate Manager, PRFM
Rewolucja PropTech w Polsce i na świecie
Bartosz Dobrowolski - PropTech Poland
Inteligentny serwis wind - w świecie Internet of Things
Piotr Kotowski, Artur Matusiak - KONE
Globalne portfele nieruchomości a Internet Rzeczy
dr Aleksander Poniewierski, dr Mirosław Ryba - EY
Digital ecosystems in CRE – hype or reality?
Michael Ewert - JLL
Efektywność energetyczna jako przewaga konkurencyjna
Dariusz Sokulski - Siemens
Inteligentny FM - rola integracji systemów, usług i technologii.
Krystyna Helińska - Okin Facility Polska, Artur Morawski – Inwemer System, Artur Pielech - FBSerwis, Artur Matusiak - KONE. Moderator: Krzysztof Kogut - Real Estate Manager, PRFM
Inteligentny monitoring mediów – case studies
Dariusz Kępowicz i Anna Zębik - ista Polska
Technologia jako źródło Tenant Experience
Maciej Markowski - spaceOS
Nedap AEOS - System kontroli dostępu jako integralna część nowoczesnego biura
Anna Twardowska, Grzegorz Kosik - Nedap Security Management
Potrzeby nowoczesnego najemcy z branży SSC
Jakub Sylwestrowicz - JLL
Innowacyjne kierunki w zarządzaniu przestrzenią pracy
Aleksander Szybilski - Cushman & Wakefield
Gwiezdne technologie - gdy człowiek jest w pełni zależny od techniki.
Mirosław Hermaszewski
Wieczór integracyjny - AVIATOR – Bar & Lounge – Hotel Airport Okęcie (10 piętro)
Big data a centra handlowe
Sebastian Ozdoba - Comarch
Construction and development w cyfrowej rewolucji BIM
Paweł Łaguna - Europejskie Centrum Certyfikacji BIM i Bartosz Zamara - Europtima - ring
Nowa definicja komfortu
Marcin Lewandowski - Grupa GPEC
Innowacyjne metody pomiarów i skanowania nieruchomości
Łukasz Kacprzak - Polskie Konsorcjum Inwentaryzacyjno-Geodezyjne
Czystość obiektu w cyfrowym świecie
Moderator: Piotr Słomka - Cleaneria, Włodzimierz Galecki - Klüh Facility Services , Krzysztof Zieliński - Dussmann Polska, Małgorzata Gral - Dyson Airblade
Innowacje - dlaczego jesteśmy na nie skazani.
Wojciech Walania - IFMA
To cel organizacji determinuje przestrzeń w jakiej pracujemy. Współcześni nomadzi a nowe rodzaje miejsca pracy.
Maciej Król - Business Link
Komfort świetlny w obiektach komercyjnych
Michał Waloch, Pollighting
Mirosław Hermaszewski
Pierwszy i dotąd jedyny Polak, który odbył podróż kosmiczną
W 1971 r. ukończył w Rembertowie Akademię Sztabu Generalnego, po czym kontynuował służbę jako dowódca eskadry w Słupsku, w Gdyni (Babie Doły) był zastępcą dowódcy pułku. We Wrocławiu dowodził 11. pułkiem myśliwców i z tego stanowiska trafił do grupy kandydatów na kosmonautów.
Po wnikliwej selekcji rozpoczął przygotowania do lotu kosmicznego w Gwiezdnym Miasteczku 27 czerwca 1978 r., jako inżynier pokładowy wystartował wraz z Rosjaninem Piotrem Klimukiem z kosmodromu Bajkonur do lotu w kosmos na statku Sojuz-30. Załoga połączyła się ze stacją orbitalną Salut-6 i na jej pokładzie wykonano zaplanowany program naukowy. Lądowanie nastąpiło 5 lipca w Kazachstanie. Lot trwał 8 dni, dokonano 126 okrążeń Ziemi. Przy okazji ustanowiono kilka rekordów Polski (zatwierdzonych przez FAI – Międzynarodową Federację Lotniczą) m.in. wysokości – 363 km; prędkości lotu – 28 tys. km/h, tj. ok. 8 km/s; długotrwałości lotu – 190 godzin, 3 minuty i 4 sekundy; zasięgu lotu orbitalnego 5 273 257 km i inne.
Po locie kosmicznym Mirosław Hermaszewski podjął służbę w Sztabie Generalnym WP. Po ukończeniu WAGSz w Moskwie był zastępcą dowódcy Korpusu Obrony Powietrznej, następnie komendantem Dęblińskiej Szkoły Orląt – na tym samym stanowisku otrzymał nominację generalską –po czym powierzono mu obowiązki zastępcy dowódcy Wojsk Lotniczych i OP. Od 1979 r. jest członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Jest także założycielem i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczestników Lotów Kosmicznych (ASE-Association of Space Explorers, od 1985 r.), a w latach 1966–2000 i od 2006 r. do chwili obecnej członkiem Komitetu Wykonawczego ASE. Był także prezesem Polskiego Towarzystwa Astronautycznego w latach 1986–1990 i przewodniczącym Krajowej Rady Lotnictwa (1998–2000).
W czasie 40-letniej służby w Lotnictwie Mirosław Hermaszewski latał na wielu typach szybowców i samolotów o napędzie tłokowym CSS-13, T3-8 Bies i odrzutowych typu MiG-15, MiG-17 i MiG-21 różnych wersji i modyfikacji oraz na TS-11 „Iskra" i PZL-130 „Orlik".
Mirosław Hermaszewski jest honorowym obywatelem kilku miast w kraju i za granicą. Łącznie w powietrzu spędził za sterami 2047 godzin i 47 minut, wykonał 3473 starty i lądowania. Ma na koncie 10 skoków spadochronowych – wszystkie treningowe. Obecnie lata okazyjnie na samolotach sportowych i szybowcach.
Od 2015 roku członek zarządu GPEC. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, na kierunku inżynieria lądowa i środowiska ze specjalizacją inżynieria sanitarna.
Od 2010 roku związany z GPEC. Karierę w Grupie rozpoczął, zarządzając obszarem dyspozycji, a następnie jako dyrektor ds. finansowych Grupy GPEC zajmował się m.in. organizacją struktury grupy kapitałowej, modelem biznesowym oraz nadzorem właścicielskim spółek zależnych.
W latach 2014-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Unikom (włączonej do struktury GPEC w październiku 2016 roku), której akwizycję skutecznie przeprowadził w 2014 roku.
Aleksander Poniewierski jest globalnym liderem sektora IoT w EY, odpowiedzialnym za prowadzenie praktyki doradczej ukierunkowanej na rozwój strategii, projektowanie, wdrażanie, optymalizację procesów, innowacje w modelu biznesowym, bezpieczeństwo oraz ochronę dla globalnych klientów zarówno w konsumenckiej, jak i przemysłowej branży IoT. Jest uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej. Wcześniej Aleksander prowadził praktykę doradczą sektora IoT/OT dla regionu EMEIA. W trakcie swojej kariery zbudował praktykę doradczą IT w Polsce i CSE, gdzie prowadził liczne projekty IT i OT dla jednych z największych firm w regionie. Przed wstąpieniem do EY, Aleksander był odpowiedzialny za zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym w firmach telekomunikacyjnych. Aleksander ukończył Uniwersytet Śląski w 1997 z dyplomem magistra informatyki. Uzyskał doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Poznańskim. Ponadto brał udział w wielu programach podyplomowych, organizowanych przez Harvard Business School, Carnegie Mellon University i LMD University. Aleksander jest również członkiem Rady Doradczej centrum biznesu globalnego na Uniwersytecie w Texas, Dallas (UDT). Jest autorem wielu publikacji, a także uznanym prelegentem na licznych konferencjach związanych z bezpieczeństwem cyfrowym Cyber i IoT/OT.
Gorący entuzjasta i propagator gospodarki 4.0 z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju oprogramowania, projektowania wizji rozwiązań, tworzenia innowacyjnych produktów i usług, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Założyciel organizacji Proptech Poland, współtworzył platformę spaceOS dostarczającą warstwę cyfrową do budynków, doradca i konsultant technologiczny w projektach branży nieruchomości. Jako projektant, ekspert produktu, konsultant techniczny pracował dla licznych globalnych organizacji, w tym m.in. JLL, Cushman & Wakefield, Brooklyn Navy Yard, Crown Estate, Santander Consumer Bank, Coca-Cola, Daimler Chrysler. Bartosz jest także wykładowcą i mentorem współpracującym z uczelniami technicznymi i biznesowymi. Przeszkolił łącznie ponad 1600 profesjonalistów w zakresie projektowania doświadczenia użytkowników i klientów, analityki biznesowej, zarządzania procesami biznesowymi, sprzedaży, raportowania i analiz. W panelu doradczym RICS w Polsce będzie odpowiedzialny za rozwój obszaru Proptech.
CEO & współzałożyciel spaceOS, startupu z branży PropTech, oferującego rozwiązanie do zarządzania budynkami biurowymi i co-workingami. spaceOS pracuje z największymi operatorami budynków od Nowego Jorku, przez Berlin po Tel Awiw. Maciej spędził dekadę, zajmując się strategią miejsca pracy - w poprzedniej roli kierował działem Workplace Strategy w Cushman & Wakefield na Europę Środkowo-Wschodnią, a we wcześniejszych latach pracował w JLL i CBRE w Londynie, doradzając takim firmom jak Cisco, Unilever, JP Morgan, British Airways czy ING Bank Śląski.
Magister zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, wykładowca AGH – Wydział Zarządzania – sprzątanie jako profesja, specjalista w branży usług utrzymania czystości obiektów.
Z branżą FM związany od 1997 roku. W firmie Dussmann Polska od 8 lat pełni funkcję dyrektora operacyjnego działu cleaning i odpowiada m.in. za uruchamianie nowych projektów, nadzór nad istniejącymi kontraktami, aktywne wsparcie sprzedaży, szkolenia w zakresie technik i technologii sprzątania, audyty wewnętrzne oraz opracowanie i wdrażanie nowych systemów i procedur podnoszących wydajność i jakość usług.
Ekspert rynku usług czystości. Od 2018 r. związany z Polską Radą Facility Management. Były redaktor czasopisma „Firma Sprzątająca”. Organizator dziesiątek szkoleń i konferencji z zakresu usług czystości. Właściciel marki Cleaneria, specjalizującej się w doradztwie oraz consultingu dla branży czystości. Ekspert merytoryczny w projektach pilotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Departament Rynku Pracy „Rozwijanie, uzupełnianie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji” w ramach opisu zawodów „Sprzątaczka biurowa”, „Kierownik firmy sprzątającej”.
Maciek ma 20 lat doświadczenia jako manager i inwestor, w tym ponad 14 lat aktywności na rynku nieruchomości. Prowadził w tym czasie projekty w obszarze IT, marketingu korporacyjnego, doradztwa na rynku nieruchomości, optymalizacji procesów biznesowych oraz restrukturyzacji. Odpowiadał za tworzenie i koordynację m.in. zespołów asset management, leasingu i project management.
W swojej pracy szczególnie zwraca uwagę na optymalizację procesów biznesowych, renesansowy rozwój zespołu i tworzenie czegoś więcej niż tylko biznes.
Od listopada 2012 r. wiceprezes zarządu, od lipca 2014 r. prezes zarządu i dyrektor generalny FBSerwis SA, polskiej firmy założonej przez Ferrovial Services i Budimex SA. Firma działa w obszarze gospodarki odpadami, utrzymania infrastruktury, Total Facility Management i efektywności energetycznej.
Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r. w konsultingu, od roku 2001 w zespole Roland Berger Strategy Consultants. Był odpowiedzialny zarówno za rozwój obecności firmy na polskim rynku, jak i za doskonalenie metod zarządzania w regionie CEE. W tym czasie polska filia powiększyła się pięciokrotnie. Podczas jego pracy w CTL Logistics, gdzie był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. sprzedaży i rozwoju, firma – jako jedna z nielicznych – wyszła zwycięsko z kryzysu ekonomicznego w 2008 r. Następnie, Artur Pielech przez ponad 2 lata pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w RUCH SA. Nadzorując prace zespołu ponad 600 osób, zbudował i wdrożył strategię hurtowej dystrybucji FMCG i prasy.
Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Gdańskiej na kierunku Zarządzania Procesami Produkcyjnymi.
Key Accout Manager w firmie AGED odpowiada za markę Dyson Airblade na polskim rynku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży B2B. Odpowiedzialna za realizację wielu projektów na rynku inwestycji komercyjnych m.in. rewitalizację Parku Fontann w Warszawie. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania wydziału Architektury w Warszawie.
Dziennikarz biznesowy o branżowym profilu w nieruchomościach komercyjnych i outsourcingu. Współtwórca Polskiej Rady Facility Management. Integrator branży poszukujący wiedzy na temat relacji biznesowych. Orędownik profesjonalizacji i stosowania dojrzałego podejścia do zarządzania obszarem wsparcia w organizacjach. Niezależny komentator i neutralny obserwator branżowy.
Entuzjasta i promotor wprowadzania nowych technologii, w tym BIM, do zarządzania procesem budowlanym oraz całościowego spojrzenia na problemy realizacji i utrzymania obiektów. Odpowiedzialny między innymi za usługi realizowane w środowisku BIM.
Całe życie zawodowe związany z budownictwem na różnych etapach cyklu życia obiektów. Wieloletnie doświadczenie w prefabrykacji elementów konstrukcyjnych zdobywał, pełniąc rolę projektanta, nadzorując montaż i produkcję prefabrykatów żelbetowych.
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej, uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.
Architekt IARP, członek SARP. Poza projektowaniem architektonicznym, zajmuje się zarządzaniem skomplikowanymi projektami inwestycyjnymi, w oparciu o nowoczesne narzędzia i procesy, powiązane z rozwojem technologicznym (m.in. BIM, CDE, CAFM, IoT) . Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, prelegent na licznych konferencjach i wydarzeniach o tematyce powiązanej z cyfryzacją budownictwa. Przez ostatnie 7 lat, jako zewnętrzny konsultant, był odpowiedzialny za koordynację i nadzór wielobranżowej dokumentacji projektowej ponad 60 projektów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. Doświadczenie architektoniczne zdobył, projektując obiekty realizowane w Europie i USA.
Krystyna Helińska posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze facility management, zarządzania oraz administracji przedsiębiorstwami. Z branżą facility management związana początkowo na stanowisku operations managera, później w roli country managera, współpracując ze skandynawskim liderem branży facility management. Od 2015 roku, jako dyrektor generalny, wiceprezes, a od 3 lat prezes zarządu, odpowiedzialna za działalność spółki Okin Facility Polska. Współpomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka Polskiej Rady Facility Management, stwarzyszenia zrzeszającego najważniejszych graczy na polskim rynku usług FM. Autorka wielu publikacji w branżowym czasopiśmie Real Estate Manager (wcześniej Facility Manager). Prelegentka, uczestniczka paneli podczas konferencji branżowych. Jedyna w branży kobieta na takim stanowisku, łagodząca obyczaje męskiej części środowiska FM. Zorientowana na wdrażanie rozwiązań IOT i nowych technologii w codziennej działalności firmy, a poprzez ich oferowanie klientom, stawia na optymalizację kosztową i operacyjną dostarczanych klientom rozwiązań. Jak mówi - sukces w branży facility management to wynikowa jakości świadczonych dla klientów usług.
Geodeta z szerokim zakresem uprawnień zawodowych (nr uprawnień 21302, zakres 1, 2 i 4), posiadający ponad 12 letnie doświadczenie w obszarze szeroko pojętej geodezji. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Geodezji i Kartografii oraz Politechniki Radomskiej. Pośrednik w obrocie nieruchomościami. Dodatkowo prelegent, panelista wielu konferencji oraz wystąpień. Pan Łukasz prowadzi od kilku lat szkolenia specjalistyczne z zakresu pomiarów powierzchni, geodezji oraz międzynarodowych standardów. Przez ostanie 12 lat zrealizował liczne projekty w Polsce jak i zagranicą. Członek RICS, BOMA International oraz partner IPMS.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej i Podyplomowych Studiów Managerskich opartych na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej. Ekspert w dziedzinie sprzedaży i zarządzania w branży dźwigów i schodów ruchomych. Od początku kariery związany z KONE, wcześniej zajmował stanowiska dyrektora sprzedaży i dyrektora Oddziału Południe.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie controllingu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA na tej samej uczelni w ramach współpracy Université du Québec à Montréal.
Zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach z różnych branż, w KONE zajmował wcześniej stanowiska dyrektora finansowego New Emerging Markets i dyrektora zarządzającego KONE Ukraina.
W firmie Nedap od 2015 roku, jako Channel Partner Manager odpowiada za zarządzanie oraz rozwój kanału partnerskiego. Przed dołączeniem do polskiego zespołu Nedap pracował w izraelskiej firmie Verint Systems jako Regional Presales Manager, wspierając klientów na rynku CEE. Od 15 lat związany z branżą IT, absolwent informatyki oraz certyfikowany Project Manager.
Ukończyła Politechnikę Poznańską na wydziale Informatyki i Zarządzania, a następnie studia podyplomowe wydziału Ekonomii na UE w Poznaniu. Absolwentka studiów MBA - Georgia State University w Atlancie i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Początkowo związana z branżą IT, następnie zdobywała doświadczenie w branży Security z specjalizacją w rozwiązaniach wizyjnych systemów zabezpieczeń technicznych. Od 2014 związana z Nedap Security Managment zajmujący się otwartą platformą w zakresie systemów kontroli dostępu.
Pomysłodawczyni i współtwórczyni spotkania najbardziej wpływowych kobiet w branży Security.
Mirosław Ryba jest liderem praktyki doradztwa IoT w EY dla regionu EMEIA (Europa, Bliski Wschód, Indie i Afryka).
Posiada 20 - letnie doświadczenie w obszarze technologii, zdobyte podczas licznych projektów zrealizowanych zarówno dla instytucji rządowych, jak i dużych przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także w USA i Kanadzie.
W 2013 roku Mirosław dołączył do struktur EMEIA Advisory Center, gdzie odpowiedzialny jest za definiowanie usług IoT dla EY, a także za tworzenie cyfrowych rozwiązań wykorzystujących ekosystem IoT.
Przed dołączeniem do zespołu EY Mirosław pracował dla firm z sektora nowych technologii oraz twórców oprogramowania.
Mirosław jest akredytowanym (voting member) członkiem International Society of Automation (ISA) i jednym ze współautorów wiodących międzynarodowych standardów bezpieczeństwa dla systemów przemysłowych.
Ukończył studia w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz studia w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania AGH. Posiada tytułu doktora nauk technicznych w obszarze analizy i zarządzania ryzykiem.
prezes zarządu IFMA Polska, doradca zarządu Olivia Business Centre, prezes zarządu Olivia Serwis Sp. z o.o. i członek zarządu Service + Sp. z o.o. – podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie projektem Olivia Business Centre, mentor zespołów odpowiedzialnych za obszary asset, property i facility management.
Z projektem Olivia Business Centre związał się w 2011 roku. Od fazy budowy pierwszego budynku zaangażowany w procesy budowlane, w których specjalizował się w tematyce związanej z infrastrukturą krytyczną i instalacjami mającymi wpływ na ciągłość działania. Tworzył wewnętrzne zespoły odpowiedzialne za portfel nieruchomości, a także za utrzymanie oraz eksploatacje budynku. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał także procesy komercjalizacyjne. Tak szerokie doświadczenia pozwoliły mu patrzeć na nieruchomość z bardzo różnych perspektyw. Dzisiaj te praktyczne doświadczenia z powodzeniem wykorzystuje, zajmując się doradztwem.
Wcześniej pracował w instytucjach finansowych, a także kierował obszarami finansów i administracji w jednym z największych polskich portali internetowych – gdzie odpowiadał także za obszary property i asset.
Kilkanaście lat doświadczeń na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS) i Certified Commercial Investment Member (CCIM).
Prywatnie także inwestuje w nieruchomości – mieszkania na wynajem – i między innymi w tym temacie swój ślad w internecie zostawia pod adresem wojtekwalania.com
Michael nadzoruje platformę cyfrowych rozwiązań JLL w regionie EMEA. Kierowany przez niego zespół ekspertów świadczy usługi doradcze, z obszaru projektowania i implementacji rozwiązań cyfrowych dla firm z branży nieruchomości. Kombinacja oferowanych przez JLL usług, jak również systemów, technologii budowlanych i mobilnych spełnia rosnące potrzeby klientów w zakresie transformacji cyfrowej i wspiera strategiczne decyzje z tego obszaru. Michael Ewert jest absolwentem prawa na Uniwersytecie w Münster oraz zarządzania w Europejskiej Szkole Biznesu w Oestrich-Winkel.
Posiada ponad 5 -letnie doświadczenie w designie i zarządzaniu przestrzenią biurową, 3 lata doświadczenia w zarządzaniu strategią workplace oraz operacjami nowych przestrzeni biurowych. Wcześniej pracował dla marki Samsung, tworząc dla niej nowe biuro w Warszawie. W tym projekcie był odpowiedzialny za workplace korporacyjny, zarządzanie zapotrzebowaniem i wymaganiami, zarządzanie zmianą, komunikacją, zarządzaniem budżetem oraz raportowaniem do poziomu strategicznego.
W Cushman & Wakefield koncentruje się na obsłudze takich klientów jak Roche Diagnostics w Pradze, Air Help w Gdańsku, GSK w Moskwie , Roche Diagnostics and Pharmaceutical w Bratysławie, Novonordisk w Warszawie, KMD w Warszawie, Roche Diagnostics w Bazylei. Obecnie zaangażowany także w dostarczanie globalnych projektów dla Unilever.
Absolwent kierunku informatyka i ekonometria Uniwersytetu Ekonomicznego. Z grupą kapitałową Comarch związany jest od 2002 roku, od początku współtworzy systemy Comarch ERP. Najpierw jako konsultant, później jako programista i projektant zajmował się systemem Comarch ERP Optima. Od 8 lat zarządza zespołem produkującym rozwiązania Comarch ERP e-Commerce oraz Comarch ERP Optima w modelu usługowym. W ramach prac koordynuje przygotowanie rozwiązań na międzynarodowe rynki e-commerce: Niemcy, Francja, Szwajcaria, Austria. Zainteresowany rozwojem usług e-commerce w kierunku automatyzacji procesów oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie zakupu.
Z firmą ista Polska Sp. z o.o. związany od ponad 20 lat. Karierę rozpoczął jako kierownik zespołu rozliczeniowego w Shared Services w Gliwicach. Od 10 lat odpowiada za sprzedaż produktów i usług spółki, w tym od 3 jako Dyrektor Sprzedaży na Polskę. Dzięki bliskiej współpracy z klientami ista, doskonale rozumie potrzeby zarządców w kontekście zarządzania i rozliczenia zużyciem mediów. Ukończył prestiżowe studia Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu działań sprzedażowych, w tym blisko 5 lat w prowadzeniu zespołu sprzedaży. W firmie ista Polska Sp. z o.o. odpowiada za rozwój zespołu Centralnej Sprzedaży dedykowanego do obsługi klientów z sektora mieszkaniowego oraz budowy oferty dedykowanej dla nieruchomości komercyjnych. Dotychczasowa współpraca z zarządcami nieruchomości nauczyła ją efektywnie reagować na potrzeby związane z kontrolowaniem zużycia mediów w budynkach.
Jakub Sylwestrowicz ma 13 lat doświadczenia w branży nieruchomości. Jego obszary specjalizacji to doradztwo w obszarze pozyskiwania nowych powierzchni biurowych, renegocjacji, relokacji, podnajmu, jak również analizy i planowania rozwoju portfela nieruchomości. Jakub współpracował z szeregiem międzynarodowych firm, takich jak m.in. Deloitte, UBS, ING Bank, GM, Euroclear Bank, J.P. Morgan, MERCK, AstraZeneca, First Data, GSK czy SAP. Ma szerokie doświadczenie w doradztwie na rzecz firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Przed dołączeniem do JLL Jakub prowadził projekty analityczne i doradcze w AC Nielsen (analizy B2C) oraz Korea Trade Center (analizy i doradztwo B2B). Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Głównej Handlowej. Od 2010 r. posiada certyfikat CCIM.
WIECZORNY BANKIET GRATIS!
Otrzymujesz wstęp wolny na wieczorny bankiet, który sprzyja wzajemnej integracji i wymianie doświadczeń zawodowych.
APLIKACJA MOBILNA
W aplikacji mobilnej nie tylko sprawdzić agendę, ale też możesz umówić się na spotkanie z innymi uczestnikami wydarzenia.
STREFA NETWORKING & CHILL OUT
W strefie relaksu panują doskonałe warunki do prowadzenia rozmów.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
Warunkiem uczestnictwa w kongresie jest przesłanie do Forum Media Polska Sp. z o.o. wypełnionego formularza zgłoszenia przez stronę www / papierowego (wysłanego w formie PDF mailowo na pawel.brzozka@forum-media.pl), lub wysłanie maila z prośbą o rezerwację miejsca wraz z danymi do faktury na adres mailowy: pawel.brzozka@forum-media.pl